Le Championnat: Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Monaco

Piątą ligową wygraną, a dopiero pierwszą wyjazdową zapisali na swoim koncie piłkarze AS Monaco, pokonując w Paryżu Paris St. Germain 2:1 w 19. kolejce francuskiej ekstraklasy piłkarskiej.

Prowadzenie dla miejscowych zdobył w 42. minucie Ronaldinho, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Roola na Aloisio.

Wyrównał w 63. minucie Nonda. Gol na wagę trzech punktów dla Monaco padł w 3. minucie doliczonego czasu gry. Po dośrodkowaniu Nondy piłkę przejął Gallardo i z zimną krwią pokonał Letiziego.

Olympique Lyon wygrał na wyjeździe z Giungamp 3:2 i zachował pozycję wicelidera tabeli. Piłkarze z Giungamp prowadzili do przerwy 1:0 po trafieniu Bardona w 5. minucie. Pierwsze 10 minut po przerwie należało jednak do gości, którzy za sprawą Delmotte (dwa gole) i Andersona zdobyli trzy bramki. Wprawdzie chwilę później Fiorese zdobył kontaktowego gola, ale to wszystko na co stać było w tym meczu miejscowych.

Trzy mecze zaplanowane na ten weekend zostały odwołane z powodu złego stanu boisk.