Le Championnat: Olympique Lyon w koronie

Nie ważne kto prowadzi przez całe rozgrywki, ważne kto jest kończy ligę na pierwszym miejscu. RC Lens, który był liderem przez 29 z 34. kolejek, przegrał w Lyonie z tamtejszym Olympique 1:3 w decydującym o mistrzostwie meczu i stracił tytuł.

Zespół z Lyonu, który tylko raz wciągu tych rozgrywek (po 9. kolejce) zajmował fotel lidera, po raz pierwszy w historii sięgnął więc po tytuł mistrza Francji.

Mecz na szczycie zaczął się udanie dla gospodarzy. Po 14. minutach Olympique prowadzili już 2:0. Najpierw Govou strzałem z 20 metrów pokonał Warmuza, a kilka minut później Violeau wykorzystał podanie Laigle'a i podwyższył wynik.

W 26. minucie odżyły nadzieje gości, którym do zdobycia drugiego w historii tytułu wystarczał w tym meczu remis, a strzelcem kontaktowej bramki był Jacek Bąk (zagrał w tym meczu 45 minut). Piłka po uderzeniu Polaka z 16 metrów odbiła się po drodze od Chanelaeta i zupełnie zmyliła Coupeta.

Piłkarze z Lens przystępowali do II połowy z mocnym postanowieniem wyrównania, ale ich kalkulacje zostały zmazane przez Laigle'a, który w 53. minucie ustalił wynik meczu. Goście załamali się takim obrotem sprawy i do końca meczu praktycznie tylko raz zagrozili bramce Olympique. Futbolówka po strzale Moreiry z 20 powędrowała jednak obok słupka. Na pocieszenie drużynie z Lens, która prowadziła w tabeli nieprzerwanie od 11. kolejki pozostaje udział w następnej edycji Champions League.

W kwalifikacjach Ligi Mistrzów zagra AJ Auxerre i to mimo porażki w ostatniej kolejce na własnym boisku z Rennes 2:3. Dwa gole dla gospodarzy zdobył Cisse i wspólnie z gracze Bordeaux wywalczył tytuł króla strzelców. Obaj napastnicy zakończyli sezon z dorobkiem 22 goli.

Potknięcia ekipy z Auxerre nie wykorzystał PGS. Drużyna ze stolicy uległa na wyjeździe Lille 0:1 i zagra w następnym sezonie tylko w Pucharze UEFA.

Ekstraklasę, która w przyszłym sezonie zostanie powiększona do 20 zespołów, opuszczają FC Metz i Lorient.

Do elity z drugiej ligi awansowały: Ajaccio, Nice, Strasbourg i Le Havre