Le Championnat: Nice nowym liderem

Nice pokonało na własnym boisku Lille 2:0 i awansowało na pozycję lidera francuskiej ekstraklasy. Pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Abdelmalek Cherrad w 56. minucie, na 2:0 podwyższył w 78. minucie Diawara.

Nice w drugiej połowie miało ułatwione zadanie, gdyż od 60. minuty po dwóch żółtych kartkach dla Amico Lille grało w osłabieniu.

Nie oglądali bramek kibice w meczu Monaco - Bastia. Gospodarze posiadali optyczną przewagę, brakowało im jednak skuteczności.

Niespodziewanej porażki 1:2 doznał Guingamp w Rennes. Już w 14. minucie Michele trafił do własnej bramki i gospodarze prowadzili 1:0. W 84. minucie drugiego gola zdobył Arribage, a honorowe trafienie dla gości uzyskał na minutę przed końcem meczu Carnot.

Z powodu złych warunków atmosferycznych i spowodowanego tym złego stanu murawy nie odbyły się aż trzy mecze: Le Havre - Strasbourg, Lens - Sedan i Nantes - Sochaux.