Le Championnat: Marsylia pokonała Rennes

Olympique Marsylia pokonał 2:0 Stade Rennes w meczu 22. kolejki Le Championnat i odzyskał przodownictwo w tabeli.

Bramki dla zespołu z Marsyli zdobyli w pierwszej połowie spotkania Ibrahima Bakayoko i Daniel Van Buyten.

Zespół Piotra Świerczewskiego (prowadzi negocjacje z Birmingham City) po raz kolejny wykorzystał atut własnego boiska. Spotkanie rozstrzygnęło się już w pierwszych dwudziestu minutach. W 6. minucie precyzyjne podanie Dos Santosa wykorzystał Ibrahima Bakayoko, który w polu karnym ograł obrońcę rywali i technicznym strzałem przy słupku pokonał golkipera Rennes.

Dwanaście minut później wynik meczu ustalił Daniel Van Buyten. Belgijski obrońca Marsylii w zamieszaniu podbramkowym wykazał się najlepszym refleksem i silnym strzałem z kilku metrów nie dał szans bramkarzowi Rennes.