Le Championnat: Lyon rozstrzelał Sedan

Obrońca tytułu, drużyna Olimpique Lyon rozgromił 6:1 Sedan w 2 kolejce ligi francuskiej. Niespodziewanej porażki doznał lider z Monaco, który poległ na własnym stadionie z występującą bez Piotra Świerczewskiego Marsylią 0:1.

Druga drużyna z Polakiem w kadrze, RC Lens tylko zremisował z Sochaux 1:1. Jacek Bąk zagrał 90 minut i dostał żółtą kartkę.

Na Stade Gerland, bogatym łupem bramkowym dla Lyon, podzielili się głównie Brazylijczycy występujący w barwach mistrza Francji. Gospodarze przegrywali co prawda do 43 minuty 0:1, ale później już tylko oni trafiali do siatki rywali. Po dwie bramki zdobyli Sonny Anderson i Juninho Pernambucano, a jedną dołożył Cacapa. "Dzików" z Ardenów dobił jeszce Peggy Luyindulla.

Świetne spotkanie rozegrał dla beniaminka z Nice Kaba Diawara, autor pierwszego w tym sezonie w Le Championnat hattricka. To głównie dzięki jego trafieniom Nice pewnie wygrało z Strasbourgiem 4:0. Nie powiodło za to się innemu beniaminkowi z Ajaccio, który uległ Guingamp 0:2. Nowym liderem zostało Nantes, które po trafieniu skutecznego ostatnio Mathieu Bersona, pokonało korsykańską Bastię 1:0.