Lazio tylko z jednym napastnikiem

Trenerowi Lazio Roberto Manciniemu zależy na dobrym występie przeciwko Wiśle, ale jednocześnie chciałby zachować siły swojego zespołu na ligowy mecz z Atalantą.

Według rzymskiego "Il Messaggero" Mancini, w stosunku do meczu z Milanem, na spotkanie z Wisłą wystawi zrewolucjonizowany skład.

Reklama

Zestawienie Lazio wydaje się dość ostrożne, z jednym napastnikiem - Enrico Chiesą. W bramce wystąpi Marchegiani, a w obronie zagrają prawdopodobnie Oddo, Stam, Couto i Pancaro. Ta formacja jest najbardziej przebudowana w stosunku do meczów Serie A - z Milanem w defensywie zagrali Stam, Negro, Mihajlovic i Favalli. Holender początkowo nie został nawet powołany na pojedynek z Wisłą, ale kontuzja Colonnese, zmusiła Manciniego do zmiany planów.

W drugiej linii rzymskiego klubu wystąpią Castroman, Lazetic, Liverani i Simeone, a jedyną niewiadomą jest to czy pomoc uzupełni Fiore (ofensywny pomocnik) czy też Dino Baggio, który miałby więcej zadań obronnych.

Dejan Stankovic, który zasiądzie na ławce rezerwowych obok m.in. Lopeza, twierdzi, że kluczem do awansu będzie dzisiejsze zwycięstwo. - Za tydzień, podczas rewanżu, w Polsce może być bardzo zimno.. - ostrzega swoich kolegów Jugosłowianin. Rozgrywający Lazio zapewnia również, że jest gotowy na mecz z Wisłą.

- Czuję się już dobrze, po siniakach z niedzielnego meczu nie ma śladu. Jeśli takie będzie życzenia trenera, jestem gotów wystąpić przeciw Wiśle. To szalenie niebezpieczny przeciwnik, takie polskie Chievo - dodał Stankovic.

W zespole "Białej Gwiazdy" na kontuzję mięśni brzucha narzeka Maciej Żurawski. Jest to dość bolesny uraz, ale napastnik krakowian powinien zagrać w pierwszym składzie.

Oficjalne składy:

Lazio: Marchegiani - Oddo, Mihajlovic, Couto, Pancaro - Simeone, Liverani, D. Baggio, Lazetic, Fiore - Chiesa.

Wisła: Hugues - Baszczyński, Głowacki, Jop, Stolarczyk - Uche, Cantoro, Strąk, Kosowski - Kuźba, Żurawski.

Dowiedz się więcej na temat: napastnicy | mecz | Lazio Rzym

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama