Kuźba na testach w Wiśle

We czwartek wieczorem do przebywającej we Francji Wisły dołączył Marcin Kuźba. Piłkarz ostatnio przebywał na zgrupowaniu łódzkiego Widzewa, w sparingu zdobył dwa gole, wydawało się więc, że wzmocni tą drużynę.

Okazało się jednak, że łodzian nie stać na spełnienie warunków finansowych postawionych przez właściciela karty zawodniczej Kuźby - Waldemara Kitę. W tej sytuacji zaoferował on usługi Kuźby trenerowi Kasperczakowi.

Reklama

Były gracz Górnika Zabrze (poźniej grał w Auxerre, szwajcarskim Lousanne Sports, skąd został wypożyczony do II-ligowego St. Etienne, gdzie walczył o utrzymanie w lidze) zostanie poddany testom w czasie sobotniego meczu sparingowego z Caen i od ich wyniku zależą dalsze kroki włodarzy Wisły.

Henryk Kasperczak zaznacza jednak, że jeśli kontrakt zostanie podpisany - na początek nie będzie dłuższy niż do końca rundy jesiennej.

Nie da się ukryć, że wobec kontuzji Frankowskiego i planów sprzedaży Sosina wzmocnienie ataku jest potrzebne. A nie będzie nim na pewno litewski napastnik Valdas Trakys, który w piątek ma opuścić zgrupowanie Wisły po niezadawalającym występie w meczu z Le Havre. Nie znalazł uznania również młody nigeryjski obrońca Agbo Nonso, który został odesłany po kilku treningach.

Najprawdopodobniej natomiast w Wiśle pozostanie francuski bramkarz Angelo Hugues.

Dla kibiców Białej Gwiazdy jeszcze jedna dobra wiadomość: coraz lepiej czuje się Maciej Żurawski i jest bardzo prawdopodobne, że wystąpi w sobotnim meczu.

Dowiedz się więcej na temat: W.E. | Wisła | Marcin Kuźba

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje