Kulczyk zainwestuje w Wisłę?!

"Najbogatszy Polak, Jan Kulczyk, nie był zainteresowany wspieraniem zadłużonego Lecha Poznań, ale prawdopodobnie jest zainteresowany wykupieniem akcji Wisły SSA" - donosi "Gazeta Krakowska".

Wisła już w ubiegłym roku szukała inwestora skłonnego spłacić kwotę ponad 80 mln złotych zainwestowaną przez Bogusława Cupiała, a jednocześnie zadeklarowałby inwestycje pozwalające na rozwój drużyny piłkarskiej. Wiele mówiło się, że klub chciała kupić szwajcarska grupa SportInvest AG, ale do transakcji jednak nie doszło.

Reklama

Według "GK" znane są związki Kulczyka z francuskim partnerem Telekomunikacji Polskiej (a pracownik firmy, Bertrand Le Guern był zarówno prezesem Tele-Foniki jak i Rady Nadzorczej Wisły), natomiast w sferze biznesowej Kulczykowi nie jest obca Kompania Piwowarska, która niedawno podpisała kontrakt (za około 4 mln zł rocznie) z Wisłą na reklamę na koszulkach.

"GK" zwraca jednak uwagę, że po ewentualnym awansie mistrzów Polski do Ligi Mistrzów Spółka Wisła SSA na jakiś czas może nie być na sprzedaż, ale podobno Cupiał skłonny jest z Kulczykiem prowadzić wspólne, sportowe interesy.

INTERIA.PL/Gazeta Krakowska
Dowiedz się więcej na temat: Wisła | Jan Kulczyk

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje