Krzynówek: Legia po mistrza!

- Jeżeli Legia utrzyma taką formę, jaką zaprezentowała z nami w meczu z nami i jeśli będą grali cały sezon tak jak dzisiaj, to będzie grała o te najwyższe miejsce, czyli o mistrzostwo Polski - powiedział Jacek Krzynówek, w rozmowie z Pawłem Sikorą z RMF FM.

- Dziś piłkarze Legii pokazali, że potrafią grać w piłkę. Pokazali niektórym Niemcom, że dobrze grają, bo ja na bieżąco śledzę polską ligę i wiedziałem co oni potrafią. Oby tak dalej, być może kilka nazwisk trafi do notesu trenera Bayeru, a może nawet do szkoleniowca Bayernu. Być może coś się ruszy z Polakami w Bundeslidze - dodał pomocnik Bayeru Leverkusen.

Reklama

Żal tej porażki

- Wiadomo, że nikt nie lubi przegrywać, my również. Dajemy z siebie wszystko, ale na dzień dzisiejszy było nas stać tylko na to, co pokazaliśmy. Z każdej porażki trzeba wyciągnąć wnioski. Mam nadzieję, że do niektórych dotrze to, na czym to wszystko polega i kolejne mecze pokażą, że przegrana na Legii była tylko przypadkiem.

Przylecieliście bez kilku podstawowych zawodników. Nie było np. Berbatowa.

"Berbo" przyleciał dzisiaj do Warszawy, jednak źle się poczuł, może to słońce tak na niego wpłynęło, bo miał straszny ból głowy. Dlatego trener zdecydował, że nie ma co ryzykować jego zdrowia. Brakowało jeszcze Schneidera, Roque Juniora i Juana, którzy są jeszcze na urlopach i mają się stawić w klubie dopiero 20 lipca, a to ze względu na ich grę w Pucharze Konfederacji.

Jako oceniasz transfer Macieja Żurawskiego do Celtiku Glasgow?

Poszedł nie do byle jakiego klubu. Cieszę się, że wreszcie Maciek wyjechał, bo to chyba był dla niego ostatni gwizdek. Jeżeli w tym roku nie opuściłby Polski, to chyba już nigdy nie wyjechałby z naszej ligi. Jednak, to nie tylko z jego winy tak długo trzeba było czekać na ten transfer. Fajnie też, że Artur Boruc wyjechał, że będzie miał możliwość treningu z lepszymi zawodnikami, a reprezentacja Polski na pewno na tym skorzysta.

Legia za miesiąc zagra z Bayernem Monachium. To będzie sparing Bawarczyków, tuż przed meczem z wami z w lidze. To dobry prognostyk? Będzie okazja na konfrontację.

Bayern na pewno wyciągnie wnioski z naszej porażki, bo zapewne oglądali ten mecz. Jednak znając trenera Magatha, to oni mają bardzo ciężkie zgrupowania i być może będą troszeczkę "podjechani" i być może im gra też nie będzie się kleiła. My mamy nadzieję, że jak w drugiej kolejce będziemy z nimi grali, to nie będą tak na 100% przygotowani do sezonu. Przypominając sobie poprzednie sezony, Bayern zawsze potrzebował trochę czasu, aby złapać rytm. To, że gramy z nimi na początku rozgrywek, jest na pewną naszą przewagą.

Zobacz galerię zdjęć z meczu Legia Warszawa - Bayer Leverkusen

INTERIA.PL/RMF
Dowiedz się więcej na temat: "Mistrz" | mistrzostwo Polski | krzynówek | Legia Warszawa

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama