Koniec sezonu dla Garguły

Łukasz Garguła w tym sezonie nie zagra już w żadnym meczu. Pomocnik PGE GKS Bełchatów i reprezentacji Polski zamiast na boisko trafi w najbliższych dniach na stół operacyjny.

Po rekonstrukcji więzadeł krzyżowych kolana piłkarza czeka kilkumiesięczna rehabilitacja. Wstępne prognozy mówią o tym, że do gry Garguła wróci za pół roku.

Reklama

"Rezonans magnetyczny potwierdził wstępne diagnozy i nasze najgorsze obawy. Łukasz ma zerwane więzadła krzyżowe i w tym sezonie już nie zagra. Czeka go operacja i długi okres rehabilitacji" - powiedział rzecznik prasowy PGE GKS Michał Antczak.

Dodał, że termin operacji nie został jeszcze ustalony. "Rozmawiamy na ten temat z Wisłą Kraków, w której Łukasz ma grać od nowego sezonu. Chcemy wspólnie podjąć optymalną decyzję dotyczącą leczenia. Wszyscy chcemy, by Łukasz jak najszybciej wrócił na boisko" - wyjaśnił Antczak.

Garguła doznał urazu w piątkowym meczu Pucharu Ekstraklasy z Legią Warszawa. W 7. minucie pierwszej połowy piłka kopnięta przez bramkarza Legii Wojciecha Skabę trafiła Gargułę w głowę. Pomocnik PGE GKS upadł na murawę i nie wrócił już do gry.

Okazało się, że po uderzeniu doszło do chwilowego zaburzenia koordynacji ruchowej, a zawodnik tak nieszczęśliwie postawił nogę na boisku, że zerwał przednie więzadło krzyżowe w kolanie.

Lider PGE GKS zimą nie przedłużył kontraktu z klubem i podpisał pięcioletnią umowę z Wisłą Kraków. Pod Wawel Garguła miał się przenieść 1 lipca. Działacze "Białej Gwiazdy" chcieli go mieć u siebie jeszcze w tym sezonie, jednak rozmowy z PGE GKS na temat wcześniejszego transferu zakończyły się niepowodzeniem.

Kilka dni temu bełchatowski klub ogłosił, że Garguła do końca wypełni kontrakt z PGE GKS i wiosną będzie głównym ogniwem zespołu, przed którym postawiono zadanie walki o miejsce na podium w ekstraklasie. Cel ten piłkarze PGE GKS będą musieli realizować już bez Garguły.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: boisko | PGE Polska Grupa Energetyczna SA | Łukasz | gks

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje