Kompromisowe derby Londynu

Arsenal zremisował przed własną publicznością z Tottenhamem 1:1 w pierwszym meczu 36. kolejki angielskiej Premier League.

Kompromisowe rozstrzygnięcie derbów Londynu sprawia, że czwarte w tabeli "Koguty" utrzymały czteropunktową przewagę nad piątym w klasyfikacji zespołem "Kanonierów".

Na Highbury walczące o miejsce premiowane grą w eliminacjach Ligi Mistrzów ekipy ze stolicy stworzyły emocjonujące widowisko dopiero w drugiej połowie. Prowadzenie goście uzyskali w 66. minucie, kiedy to znakomitą akcję i podanie Edgara Davidsa wykorzystał Robbie Keane.

Podopieczni Arsena Wengera wyrównali sześć minut przed końcem meczu. Kapitalną indywidualną akcją popisał się Emmanuel Adebayor, po którego zagraniu w pole karne, efektownym strzałem szpicem buta piłkę do siatki skierował Thierry Henry. Niespełna minutę później arbiter wyrzucił z boiska Edgara Davidsa (po drugiej żółtej kartce), ale mimo rozpaczliwych ataków "The Gunners" nie zdołali strzelić zwycięskiej bramki.