Kolejny Polak w Premiership?

Być może będziemy mieć kolejnego Polaka w angielskiej Premiership. Największe szanse na angaż w Premiership ma Paweł Abbott.

W ostatnim meczu Pucharu Ligi Angielskiej zespół Abbotta Huddersfield grał z Blackburn Rovers. Trzecioligowcy musieli uznać wyższość Blackburn i przegrali 1;3, ale gola dla Huddersfield strzelił właśnie Abbott.

Reklama

- Dostałem dobre podanie, wyszedłem sam na sam z Bradem Friedelem i bramkarz Blackburn nie miał szans. To moje pierwsze trafienie w meczach z drużynami z Premiership - powiedział Abbott w "Super Expressie".

- Teoretycznie to on nie jest na sprzedaż, bo przyszłość Huddersfield opieramy właśnie na nim. Nie wiem jednak, jak długo zdołamy go zatrzymać. To najlepszy strzelec niższych lig angielskich. Mamy początek sezonu, a on już pobił wieloletnie klubowe rekordy. W 9 ligowych meczach strzelił 7 goli, a teraz dołożył jeszcze bramkę z Blackburn. Patrząc na to, co wyczynia, jestem pewien, że trafi do Premiership. To nasz najlepszy polski import - stwierdził trener Huddersfield, Peter Jackson.

Abbott gra Huddersfield półtora roku. W 58 trzecioligowych meczach strzelił 38 goli.

- Nie tylko Anglia stoi przed nim otworem. Abbott powinien dostać szansę w polskiej kadrze. Macie dobrych napastników, ale oni są tylko waszą teraźniejszością. Przyszłość należy do Abbotta - podkreślił Jackson.

INTERIA.PL/Super Express
Dowiedz się więcej na temat: Premiership

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje