Klęska Liverpoolu w derbach!

Everton rozbił przed własną publicznością Liverpool FC 3:0 w szlagierowo zapowiadającym się sobotnim spotkaniu 4. kolejki angielskiej Premier League.

Po tym zwycięstwie "The Toffees" nieoczekiwanie usadowili się w czołówce w ligowej tabeli. Podopieczni Davida Moyesa nie doznali jeszcze porażki na starcie nowego sezonu.

Na Goodison Park kibice gospodarzy po raz pierwszy oszaleli z radości w 24. minucie, kiedy to po składnej zespołowej akcji Jose Reinę pokonał z bliskiej odległości Tim Cahill.

Dwanaście minut później błąd Carraghera bezlitośnie wykorzystał Andrew Jonhson. Były kandydat do gry w polskiej reprezentacji w sytuacji sam na sam nie dał szans hiszpańskiemu golkiperowi "The Reds".

Efektowny sukces Evertonu przypieczętował ponownie Jonhson. Już w doliczonym czasie gry koszmarnie interweniował Reina i filigranowy napastnik ośmieszył wręcz Hiszpana kierując głową piłkę do siatki.

Nadal rozczarowuje Arsenal, który w trzecim kolejnym meczu nie potrafił pokonać rywala. Na Emirate Stadium goście Middlesbrough prowadzili nawet po golu Morrisona, jednak remis uratował "Kanonierom" strzałem z rzutu karnego Thierry Henry.

Trzecie zwycięstwo zanotowała natomiast Chelsea Londyn. "The Blues" po golach Didiera Drogby i Ricardo Carvalho pokonali w małych derbach Londynu Charlton Athletic 2:1.

Na prowadzeniu w tabeli z kompletem zwycięstw jest Manchester United. "Czerwone Diabły" w ostatnim sobotnim spotkaniu wygrały na Old Trafford z Tottenhamem 1:0. Skromne zwycięstwo zapewnił tym razem Ryan Giggs.