Kałużny: Musimy wygrać!

Jednym z bardziej doświadczonych zawodników reprezentacji Polski w meczu z Węgrami będzie Radosław Kałużny.

Zawodnik Bayeru Leverkusen odgrywał wielką rolę w kadrze Jerzego Engela i był czołową postacią eliminacji do mistrzostw świata 2002. Również trener Paweł Janas liczy na Kałużnego i jego doświadczenie.

Reklama

Sam piłkarz jest bardzo optymistycznie nastawiony meczu i wierzy w zwycięstwo nad Węgrami.

- Jesteśmy pod presją, bo trochę punktów straciliśmy i musimy ten mecz wygrać. Myślę, że podołamy temu i będziemy starali się zagrać jak najlepiej. Nie ma już łatwych przeciwników. Węgrzy dobrze rozpoczęli te eliminacje i będzie to ciekawy mecz, ale na naszą korzyść. Gramy u siebie i niech Węgrzy myślą co zrobić, aby nas pokonać

Co może Pan powiedzieć o Węgrach? Grał Pan z nimi w klubie?

- Grałem z dwoma Węgrami. Jeden jest trochę starszy - Vasile Miriuta, który teraz przeszedł do Duisburga. Do niego należą stałe fragmenty gry, rzuty wolne i rożne będzie z pewnością on wykonywał, o ile zagra. Znam też Zsolta Lowa, który gra lewego pomocnika lub obrońcę. Jest to dosyć szybki chłopak, młody i potrafi dobrze grać w piłkę.

Jak się Panu gra na stadionie w Chorzowie?

Bardzo przyjemnie mi się wraca na Stadion Śląski. Oby było tak samo jak po meczu z Norwegią. Stać nas na dobrą grę, choć kilku z nas jest kontuzjowanych, kilku nie gra w klubach, ale jestem optymistą.

Czy gorąca atmosfera na trybunach paraliżuje poczynania zawodników, czy dodaje otuchy?

Paraliżować to raczej nie. Mnie taka atmosfera dodaje otuchy i pomaga. Ja przed meczem z Norwegią (za kadencji J.Engela - przyp. autora) byłem bardzo zdenerwowany. Kiedy wyszedłem na stadion to nerwy puściły. Wierzę, że tak samo będzie w tym meczu.

"Polak, Wegięr dwa bratanki" - tak też będzie na boisku?

Poza boiskiem jesteśmy kolegami, ale na boisku nie ma już kolegów. Jak wychodzimy to jest tylko walka o punkty i o każdy centymetr boiska. Kto będzie lepszy ten wygra...

Andrzej Łukaszewicz, Świerklaniec.

Dowiedz się więcej na temat: wygraj

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama