Kalu Uche strzela dla Nigerii

Napastnik Wisły Kraków Kalu Uche zdobył jedną z bramek dla reprezentacji Nigerii w zremisowanym 2:2 meczu z Angolą eliminacji grupy 1 Pucharu Narodów Afryki.

Nigeryjczycy potrzebowali tylko jednego punktu, aby wywalczyć awans do finałów Pucharu Narodów Afryki.

Mecz rozpoczął się fatalnie, bo ku zaskoczeniu ponad 20 tysięcznej widowni zgromadzonej na stadionie w Benin City, bramkę dla Angoli w 9. minucie zdobył obrońca Figueiredo. W drugiej połowie na 2:0 podwyższył Akwa i zanosiło się na niespodziankę.

Nigeria grająca bez gwiazd takich jak Austin Okocha i Nwankwo Kanu ruszyła do ataku po stracie drugiej bramki. Najpierw Kalu Uche w 57. minucie, a poźniej Peter Odemwigie z rzutu karnego w 62. minucie doprowadzili do remisu. Obaj strzelcy debiutowali w tym meczu w reprezentacji Superorłów.

Nigeria - Angola 2:2 (0:1)