Jerzy Masztaler zwolniony z KSZO

W sobotę tuż po remisowym meczu ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki pracę w klubie stracił trener Jerzy Masztaler. Powodem zwolnienia trenera była słaba postawa zespołu w lidze.

Na dzień dzisiejszy posadę pierwszego trenera przejął Janusz Jojko. Jak nam powiedział Mirosław Stasiak, główną przyczyną zwolnienia trenera są słabe wyniki naszej drużyny w rozgrywkach II ligi oraz fatalna postawa całego zespołu, z którą nie mógł sobie poradzić trener Jerzy Masztaler.

Reklama

- Drużyna gra słabo, bez wiary w zwycięstwo i gdyby mecz z Polonią Bytom odbył się na wyjeździe, to zapewne byśmy go przegrali i wtedy nasza pozycja w tabeli byłaby już fatalna. Szanuję Jerzego Masztalera jako człowieka i wierzę, że posiada dużą wiedzę piłkarską, ponieważ pracuje na uczelni wyższej, ale z tą drużyną nie dał sobie rady. W jego pracy dostrzegałem też błędy, np. nie zainteresował się meczem Pogoń - Legia mimo, że we wtorek to my gramy z Legią w Pucharze Polski, także według mnie za dużo czasu poświęcał pracy na uczelni, zamiast zajmować się pracą z zespołem, który jak na razie nie gra dobrze. Natomiast ja jako prezes nie mogę zmieniać danego wcześniej słowa, że jeśli trener nie wygra dzisiejszego meczu to straci posadę, chociaż w drugiej połowie widać było, że drużyna walczyła o zwycięstwo. Tak też się stało i gdyby udało się nam strzelić zwycięskiego gola, to trener dostałby kolejną szansę w następnym meczu. Na dzień dzisiejszy trenerem pierwszej drużyny będzie Janusz Jojko - powiedział Stasiak.

- Mogę powiedzieć, że jestem w kontakcie z kilkoma trenerami np. Januszem Wójcikiem, Bogusławem Pietrzakiem, czy Janem Żurkiem, ale konkretne decyzje zapadną w najbliższym czasie - dodał.

Tomasz Stefanowicz, Ostrowiec Św.; www.kszo.ostrowiec.pl

Dowiedz się więcej na temat: zwolnienia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje