Jeleń strzelił, Auxerre wygrywa!

AJ Auxerre z Ireneuszem Jeleniem w podstawowym składzie pokonało u siebie AS Monaco 2:1 w sobotnim spotkaniu 5. kolejki francuskiej Ligue 1. Kwadrans po przerwie polski napastnik zdobył dla gospodarzy drugiego gola.

Dla Jelenia był to pierwszy gol w rozgrywkach Ligue 1. Polak strzelił już bramkę dla Auxerre, ale było to w spotkaniu Pucharu UEFA z OFK Belgrad.

Na Abbe-Deschamps prowadzenie dla miejscowych zdobył w 28. minucie Benoit Cheyrou.

Na drugiego gola Jelenia goście zdołali odpowiedzieć jedynie trafieniem Frederica Nimani. Dla Auxerre było to dopiero pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie.

Na czele tabeli jest oczywiście Olympique Lyon, który po bramkach Brazylijczyków Crisa i Juninho pokonał na własnym stadionie Troyes 2:0. W barwach gości od 69. minuty zagrał Marek Saganowski.