Janas: Poukładać te "puzzle"!

Selekcjoner reprezentacji, Paweł Janas w niedzielę skompletował piłkarzy powołanych na mecze towarzyskie z Chorwacją i Macedonią. - Powołałem optymalne w obecnej chwili zestawienie. Teraz muszę tylko poukładać te "puzzle". - mówi Janas.

Selekcjoner zapytany, czy jest to kadra jego marzeń żałował, ze nie może skorzystać z usług Mirosława Szymkowiaka i Jacka Krzynówka.

Reklama

- Kontuzje w piłce były, są i będą i dlatego nie ma co załamywać rąk. Chciałem już teraz zobaczyć Krzynówka, ale wspólnie doszliśmy do wniosku, że potrzebuje on jeszce czasu. Nie mam się co martwić, bo mam przeceż na tej pozycji Kamila Kosowskiego. Trochę szkoda również Michała Żewłakowa, bo gdyby był zdrowy na pewno by u mnie zagrał - analizował największe braki selekcjoner.

Paweł Janas przedstawił również zalety tej kadry. - Powołałem cały blok defensywny Wisły, bo uważam, że wyjdzie im to na dobre, kiedy sprawdzą się z dobrym zespołem przed potyczką z Lazio. Dudek wrócił do formy, Kałużny zadebiutuje w środę w Bayerze (puchar Niemiec), a dziś chciałbym żeby się pokazał z dobrej strony Świerczewski (Birmingham gra zaległy mecz z MU). Cieszę się także, że do gry wracają Olisadebe i Karwan. - dodał selekcjoner.

INTERIA.PL/Sport
Dowiedz się więcej na temat: puzzle | selekcjoner | Paweł Janas

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje