Janas: Nie znam jeszcze składu

- Wszyscy piłkarze są zdrowi i do mojej dyspozycji - tak selekcjoner reprezentacji Polski Paweł Janas rozpoczął konferencję prasową, na której oprócz niego pojawiła się czwórka zawodników: Jerzy Dudek, Sebastian Mila, Maciej Żurawski i Jacek Bąk.

- Nie znam jeszcze składu na środkowy mecz, nie wiem kto zagra w ataku, będę wybierał spośród 25 piłkarzy - powiedział Janas.

Reklama

W składzie drużyny narodowej jest luka. Piotr Włodarczyk - strzelec gola w Belfaście - musi pauzować za czerwoną kartkę.

- W środę przed południem pójdziemy na spacer, później będzie odprawa i wyjazd na mecz - mówił Janas o planach w dniu meczu z Anglią.

Selekcjoner zapytany o to, czy Anglia jest obecnie lepszą drużyną niż podczas mistrzostw Europy odparł: - Są osłabieni brakiem m.in. Wayne'a Rooneya, ale w Anglii jest tylu dobrych piłkarzy, że trener Sven Goran Eriksson będzie miał go kim zastąpić.

Sebastian Mila był bardzo zaskoczony, że podczas swojej konferencji prasowej szwedzki szkoleniowiec wymienił jego nazwisko.

- Jeżeli wyjdę w środę w podstawowym składzie to będę chciał trenerowi Erikssonowi udowodnić, że miał rację zauważając mnie. Na pewno jednak ta pochwała nie sparaliżuje mnie - stwierdził pomocnik Groclinu.

Jerzy Dudek jeszcze niedawno grał z Michaelem Owenem w jednym klubie. Teraz obaj spotkają się po przeciwnej stronie barykady.

- Na pewno wpłynie to na naszą grę. On wie co ja potrafię, ja wiem na co stać Michaela i mam nadzieję, że to ja będę górą w tym pojedynku tzn. nie puszczę bramki - powiedział golkiper polskiej reprezentacji.

Andrzej Łukaszewicz, Paweł Pieprzyca; Katowice

Wszystkie spotkania grupy 6 eliminacji MŚ 2006 można śledzić w naszym serwisie NA ŻYWO

Dowiedz się więcej na temat: Jerzy Dudek | mila | mecz | selekcjoner | Sebastian Mila | Paweł Janas

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy