Inter za mocny dla Fiorentiny

Zmierzający po trzecie z rzędu "scudetto" Inter Mediolan wygrał u siebie z Fiorentiną 2:0 (0:0) w szlagierowym niedzielnym spotkaniu włoskiej Serie A.

Na San Siro półfinaliści Pucharu UEFA bronili się dzielnie do 55. minuty, kiedy to prowadzenie "Nerazzurim" dał Esteban Cambiasso. Sześć minut później akcję zainicjował Julio Cruz, a swojego drugiego gola w drugim kolejnym występie zdobył ciemnoskóry Mario Balotelli, pieczętując tym samym zwycięstwo podopiecznych Roberto Manciniego.

Z walki o mistrzowski tytuł nie rezygnuje AS Roma. "Giallorossi" po godzinie gry przegrywali w Udine 0:1, ale w końcówce Mirko Vucinic, Rodrigo Taddei oraz Ludovic Giuly znaleźli sposób na oszukanie defensywy gospodarzy i trzy punkty pojechały do Rzymu.

Ze strefy spadkowej wydostało wreszcie się US Cagliari. Ekipa z Sardynii wygrała na wyjeździe z Livorno 2:1, a obie bramki dla gości strzelił Robert Acquafresca. Przymierzany do występów w reprezentacji Polski napastnik ma już na swoim koncie osiem goli w tym sezonie.

Wyniki meczów 33. kolejki:

niedziela

Inter Mediolan - Fiorentina 2:0 (0:0)
Bramki: Esteban Cambiasso (55), Mario Balotelli (61)

Empoli - Parma 1:1 (1:1)
Bramki: Sebastian Giovinco (31)- Cristiano Lucarelli (8)

Genoa - Torino 3:0 (0:0)
Bramki: Marco Di Vaio (52), Marco Borriello (61), Giuseppe Sculli (69)

Lazio - Siena 1:1 (1:0)
Bramki: Massimo Mutarelli (45+1) - Simone Loria (88)

Livorno - Cagliari 1:2 (1:1)
Bramki: Fabio Galante (2) - Robert Acquafresca (10, 54)

SSC Napoli - Atalanta Bergamo 2:0 (0:0)
Bramki: Marek Hamsik (62), Ezequiel Lavezzi (65)

Reggina - Sampdoria 1:0 (1:0)
Bramki: Franco Brienza (35)

Udinese - AS Roma 1:3 (0:0)
Bramki: Antonio Di Natale (52) - Mirko Vucinic (63), Rodrigo Taddei (70), Ludovic Giuly (90)

sobota

Juventus - AC Milan 3:2 (2:2)
Bramki: Alessandro Del Piero (12), Hasan Salihamidzic (45, 80) - Filippo Inzaghi (14, 31)
Czerwona kartka: Daniele Bonera 67

Palermo - Catania 1:0 (0:0)
Bramka: Fabrizio Miccoli (85)

Dowiedz się więcej na temat: Mediolan | Inter Mediolan | inter | bramki