Inter to drużyna z charakterem

- Graliśmy lepiej od Juventusu. Bardzo mnie cieszy, że piłkarze wykonali plan taktyczny oraz, że pokazali charakter potrzebny do zwyciężania w takich spotkaniach - mówił trener Interu Mediolan Jose Mourinho po wygranym meczu z Juventusem 1:0.

- Zawsze powtarzam moim zawodnikom, jeśli jesteś zbyt spięty nie wygrasz, jeśli jesteś zbyt rozluźniony to także nie wygrasz, niezbędne jest odnalezienie złotego środka, i dziś piłkarze Interu go odnaleźli - przekonywał Portugalczyk. - Wiem, co zwycięstwo nad Juventusem znaczy dla społeczności związanej z Interem, dlatego moja radość jest tym większa. Trzy punkty chcielibyśmy zadedykować prezydentowi klubu który jest wniebowzięty po wygranej ze "Starą Damą".

Reklama

- Nie wiem czy zagraliśmy najlepsze spotkanie w sezonie, na pewno jedno z najlepszych. Moim zdaniem byliśmy stroną dominującą przez cały mecz, tak naprawdę to raz goście poważnie zagrozili naszej bramce, ale Julio Cesar bardzo dobrze obronił strzał del Piero.

- Jeżeli chodzi o Zlatana Ibrahimovica to uważam, że rozegrał świetny mecz. Pomimo tego, że nie wykorzystał kilku dobrych okazji, to będę go bronić, ponieważ on gra dla drużyny. Byliśmy lepsi od naszego przeciwnika, wykonaliśmy plan taktyczny i pokazaliśmy charakter dlatego wygraliśmy - zakończył były trener Chelsea.

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: inter

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje