Inter nie sprostał Juventusowi

Inter Mediolan przegrał z Juventusem Turyn 1:2 w najciekawszym spotkaniu 30. kolejki Serie A. W tabeli podopieczni Roberta Manciniego mają już tylko cztery punkty przewagi nad AS Roma.

Gole dla piłkarzy z Turynu strzelili Mauro Camoranesi w 49. i David Trezeguet w 63. minucie. Honorowe trafienie dla gospodarzy było dziełem Maniche'a (83.)

Grająca w dziesiątkę Roma wygrała z Empoli FC 2:1. Mecz na Stadio Olimpico rozpoczął się po myśli gospodarzy. W 35. minucie do siatki trafił Max Tonetto. Potem było już jednak gorzej. W 49. do wyrównania doprowadził wypożyczony z Juventusu Turyn Sebastian Giovinco, a 57. czerwoną kartkę ujrzał Simone Perrotta. Mimo to Romie udało się zdobyć komplet punktów. Stało się tak za sprawą Cristiana Panucciego, który w 63. minucie uderzeniem głową wykończył dośrodkowanie Davida Pizarro.

Swoje spotkania wygrały także AC Milan i Udinese Calcio. Mediolańczycy zwyciężyli na wyjeździe z Torino FC 1:0, a gola strzelił niezawodny Pato w 66. minucie. Udinese na własnym stadionie pokonało Livorno 2:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli Fabio Quagliarella w 19. i Antonio di Natale w 49. minucie.