Iker Casillas przedłuży kontrakt z Realem Madryt

Dyrektor sportowy Realu Madryt, Jorge Valdano i bramkarz "Królewskich", Iker Casillas doszli do porozumienia w sprawie przedłużenia dotychczasowego kontraktu młodego golkipera. Obecna umowa obowiązuje do 2003 roku, ale już ustalono szczegóły nowego kontraktu piłkarza, ważnego do 2005 roku.

Oczywiście, obie strony twardo negocjowały warunki finansowe nowej umowy. Casillas chciał zarabiać rocznie 800 milionów peset, podczas gdy Real zaoferował mu 500 milionów. Netto daje to około 250 milionów peset, czyli około półtora miliona dolarów za sezon.

Reklama

Warto dodać, że piłkarz do tej pory zarabiał 100 milionów peset rocznie i w żaden sposób nie jest to kwota właściwa, jeśli porównać ją do wartości rynkowej piłkarza. Tak przynajmniej twierdzą szefowie Realu.

Nowa umowa zostanie podpisana jeszcze w tym tygodniu. - Naszą intencją było zaoferowanie Ikerowi jak najlepszych warunków finansowych w naszym klubie - wyjasnił Jorge Valdano, który był jednym z pierwszych ludzi w klubie chcących zatrzymać na dłużej Casillasa w Realu.

Dowiedz się więcej na temat: Iker Casillas | Madryt | casillas

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje