Hertha wiceliderem Bundesligi

Hertha Berlin pokonała na Stadionie Olimpijskim ekipę 1. FC Koeln 2:1 w jedynym piątkowym meczu 15. kolejki Bundesligi.

Po dość wyrównanym początku wynik spotkania otworzyli gospodarze. W 24. min Raffael zagrał do Andrija Woronina, ten przedłużył do Gojko Kacara, a Serb z łatwością pokonał Farida Mondragona. Goście wyrównali tuż przed przerwą. Z lewej strony dośrodkował Ehret, a celną główką z 11 metrów popisał się Milivoje Novaković. To dziewiąty gol Słoweńca w tym sezonie.

W drugiej połowie aktywniejsi byli podopieczni Luciena Favre, a dobre okazje zmarnowali Cicero i Raffael. Nie pomylił się jednak Marko Pantelić. Reprezentant Serbii pojawił się na murawie dopiero w 69. min, ale siedemnaście minut później zapewnił berlińczykom cenne zwycięstwo. Po centrze Eberta z rzutu rożnego Pantelić skierował piłkę głową do siatki. Przyjezdni chcieli odpowiedzieć, jednak nieudane próby podejmowali Novaković i Mohamad.

Poza składem Herthy ponownie znalazł się kontuzjowany Łukasz Piszczek.

Dzięki tej wygranej Hertha awansowała na pozycję wicelidera tabeli. Do prowadzącego 1899 Hoffenheim traci tylko jedno "oczko". Koeln nadal jest dziesiąty.