Hertha pokonała Bayern!

W drugim meczu, Pucharu Ligi Niemiec Hertha Berlin, po emocjonującym spotkaniu, pokonała Bayern Monachium, rzutami karnymi 4:3. W regulaminowym czasie gry padł remis 2:2.

Występujący w klubie z Berlina Bartosz Karwan, wszedł na ostatnie 15 minut spotkania, zastępując Brazylijczyka Alexa Alvesa.

Puchar Ligi rozgrywany jest tradycyjnie na początku sezonu w Niemczech. Uczestniczy w nim sześć najlepszych drużyn Bundesligi zakończonego sezonu. Dwie najlepsze ( Mistrz i zdobywca pucharu) rozpoczynają swój udział dopiero w półfinale, natomiast pozostała czwórka systemem pucharowym gra o pozostałe dwa miejsca. Regulamin "DFB Liga Pokal" nie przewiduje dogrywki i dlatego już po 90 minutach rozgrywany jest konkurs rzutów karnych.

Puchar Ligi rozgrywany jest od 1997 roku. Czterokrotnie triumfował Bayern, raz przed rokiem najlepsza była Hertha.

Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, a obie drużyny stwarzały dużo sytuacji. Prowadzenie dla Bawarczyków uzyskał w 17 minucie niezawodny Giovanne Elber. Wyrównał, po precyzyjnym podaniu Preetza, na minutę przed przerwą Marcelinho. Brazylijczyk w barwach Herthy rozgrywał doskonałe spotkanie i wielokrotnie niepokoił bramkę zastępującego Olivera Kahna Stefana Wesselsa.

Na trzy minuty przed końcem spotkania zreważował się Preetzowi za asystę w pierwszej połowie i po jego podaniu najlepszy strzelec Bundesligi w 2000 roku uzyskał prowadzenie dla Herthy. Radość podopiecznych Huuba Stevensa nie trwała długo, bowiem już minute później Elber, po podaniu Roberta Kovaca, doprowadził do wyrównania i awansie do półfinału zadecydowały rzuty karne. "Jedenastki" lepiej wykonywali piłkarze Herthy (pomylili się Marcelinho, Scholl i Elber!) i to oni zagrają o finał.

Bayern Monachium - Hertha Berlin 2:2 (1:1) karne 3:4

Elber (17, 88) - Marcelinho (44), Preeetz (87)

Bayern Monachium: Wessels - Sagnol, Kuffour, R. Kovac, Tarnat - Salihamidzic, N. Kovac, Fink (77,Thiam), Scholl - Elber, Pizarro (67, Zickler) - Trener: Hitzfeld

Hertha Berlin: Kiraly - Schmidt, Simunic, A. Friedrich - Konstantinidis, Marx (66 Pinto), Marcelinho, Hartmann - Alves (75, Karwan), Preetz, Goor (58 Neundorf) - Trener: Stevens

Dowiedz się więcej na temat: Bayern Monachium | Monachium | Hertha Berlin | Berlin | Hertha