Hattrick - kto jest najlepszym menedżerem piłkarskim w sieci?

W Hattricku - menadżerze piłkarskim dostępnym online - grze ukochanej przez miliony fanów futbolu na całym świecie, menadżerowie drużyn współzawodnicząc z innymi starają się osiągnąć szczyt w swoim fachu i zdobyć miano najlepszego w całej sieci.

Niektórzy mówią, że jest on jak narkotyk, inni porównują go do zniewalającego przyzwyczajenia, czy wręcz obowiązku. I to wszystko za całkowitą darmochę - w Hattricka gra się bez żadnych opłat!

Reklama

W Hattricku otrzymujesz swoją własną wirtualną drużynę piłkarską, trenera, stadion i niewielką sumę pieniędzy na początek. Startujesz w niższych ligach i samemu torujesz sobie drogę na szczyt. Jako menadżer jesteś odpowiedzialny za wszystko, co może być związane z prowadzeniem klubu piłkarskiego, począwszy od taktyki na kolejny mecz a skończywszy na kwestiach ekonomicznych. Czy twoi piłkarze trenują wystarczająco ciężko? A może zbyt ciężko? Czy kibice są zadowoleni? Czy stadion jest wystarczająco duży? Czy potrzebujesz kupić nowego gracza, czy też musisz kogoś sprzedać?

Hattrick wystartował 10 lat temu i jest znakomitym przykładem sukcesu w internecie. Zaczął się jako efekt hobby jednego człowieka ze Szwecji w sierpniu 1997 roku i od tego czasu, dzięki reklamie przekazywanej z ust do ust, rozprzestrzenił się na świecie. Dzisiaj, ponad 950 tysięcy ludzi na całym świecie gra w Hattricka, w grze jest reprezentowanych ponad 100 krajów oraz istnieje 40 wersji językowych. Typowy gracz jest pomiędzy 15 a 30 rokiem życia i gra w Hattricka od wielu lat. 95% użytkowników stanowią mężczyźni.

Jak się gra w Hattricka?

W Hattricka grasz przy użyciu swojej przeglądarki internetowej a wszystkie informacje, których możesz potrzebować, aby właściwie wykonywać swoją pracę menadżera znajdziesz na stronach serwisu, jak na przykład statystyki twojego następnego rywala z jego ostatniego meczu. W tygodniu grasz dwa mecze: jeden ligowy i jeden pucharowy bądź towarzyski. Mecze rozgrywane są online, trwają 90 minut, pokazywane są w formacie tekstowym - w relacji na żywo "minuta po minucie". Jeśli jednak nie byłeś w stanie śledzić go online, możesz również przeczytać raport z meczu po jego zakończeniu. Jeden sezon ligowy trwa 16 tygodni.

Gra jest całkiem prosta a zrozumienie zasad nie wymaga szczególnych umiejętności. Tak naprawdę, możesz zajść całkiem daleko logując się raz, dwa razy tygodniowo na 5-10 minut. Wirtualni piłkarze posiadają 8 różnych umiejętności, począwszy od klasy "beznadziejny" do "boski". Na początku wskazane jest, aby skupić się na doskonaleniu umiejętności własnych piłkarzy. Nastroje kibiców wahają się od ?żądnych krwi? do "absolutnej miłości" - "przesyłających poematy miłosne", w zależności od tego jak spisuje się twój klub.

Wydaje się dobrą radą, aby w celu osiągnięcia samego szczytu obrać określoną strategię oraz długofalowe cele na wzór bardziej doświadczonych Hattrickowych menadżerów. Zdobycie mistrzostwa nie jest prostym zadaniem, jako że wielu menadżerów dąży do tego samego celu, co przy okazji powoduje, że Hattrick staje się wyzwaniem nie tylko dla graczy grających od czasu do czasu, ale także dla tych bardziej zaawansowanych. Dużym wyzwaniem jest to, aby stworzyć strategię lepszą od wszystkich innych menadżerów, a nie pokonać grę samą w sobie.

Po wprowadzeniu kilka miesięcy temu możliwości zarządzania drużynami młodzieżowymi, możesz teraz stworzyć swoje własne ligi i współzawodniczyć ze swoimi przyjaciółmi i kolegami.

Jesteś częścią społeczności

Jednak Hattrick to nie tylko menadżer piłkarski. Dużą rolę w sukcesie Hattricka odgrywa interaktywność zapewniana przez społeczność miłośników futbolu. Idea ta zyskała nazwę "grania w społeczności". Na całym świecie powstało wiele lokalnych społeczności skupionych wokół entuzjastycznych i dobrze zorientowanych menadżerów. Ponadto, członkowie społeczności często spotykają się w realu na piwie (lub dwóch :)) wymieniając się opiniami i doświadczeniami na temat Hattricka.

Poza oficjalną stroną, istnieją serwisy informujące o najświeższych wydarzeniach w Hattricku, serwisy statystyczne jak również niezależne programy (ad-on) pomagające dokonywać podsumowań i analiz.

Usługi dodatkowe

Kolejną ważną sprawą jest to, że w Hattrika gra się całkowicie za darmo. Istnieje również opcjonalny serwis premium zwany Suporterem a także serwisy komórkowe. Te dodatkowe usługi nie dają Twojej drużynie żadnej przewagi czy korzyści, ale dzięki nim uzyskujesz bogatsze doświadczenia jako gracz i czynią Twoje życie menadżera nieco łatwiejszym. A czasem może to okazać się bardzo potrzebne w obliczu sponsorów i kibiców oczekujących od Ciebie niemożliwego :).

No to jak? Jesteś gotów zagrać meczyk z kolesiami z Hattricka?

Dobra, zaczynamy!

Informacja prasowa
Dowiedz się więcej na temat: szczyt | umiejętności | hattrick

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje