Hamburger SV lepszy od Bayernu

Piłkarze Hamburgera SV wciąż są liderem Bundesligi. W meczu 7. kolejki podopieczni Bruno Labbadii pokonali Bayern Monachium 1:0.

Jedyny gol padł w 72. min. Na lewej stronie Ze Roberto ograł Mario Gomeza, zbiegł do linii końcowej i posłał piłkę wzdłuż bramki. Na dłuższym słupku był Mladen Petrić, który nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce.

HSV plasuje się na pierwszej pozycji, mając tyle samo punktów (17), co drugi Bayer Leverkusen. Bayern jest szósty.

Bayer Leverkusen wygrał na wyjeździe z 1. FC Koeln. Zwycięstwo Bayerowi w 82. minucie zapewnił Simon Rolfes. Cały mecz z ławki rezerwowych gości oglądał Tomasz Zdebel.

Równie wysoko z Eintrachtem Frankfurt wygrał VfB Stuttgart. Borussia Dortmund bez Jakuba Błaszczykowskiego w kadrze meczowej przegrała natomiast z Schalke 04.

Cztery bramki Hannoverowi strzelił Wolfsburg. "Wilki" wygrały 4:2, a piątego gola w sezonie strzelił Edin Dżeko. W barwach przegranej drużyny przez 90 minut po boisku biegał Jacek Krzynówek.