Grzegorz Mielcarski: Porto będzie miało problemy z Wisłą

Napastnik szczecińskiej Pogoni, medalista olimpijski z Barcelony, Grzegorz Mielcarski kilka lat spędził grając w FC Porto. Nic więc dziwnego, że właśnie do tego piłkarza zwróciliśmy się o komentarz przed rewanżowym spotkaniem w Pucharze UEFA między Wisłą i FC Porto. Oto co powiedział INTERIA.PL Grzegorz Mielcarski:

- Porto jest nadal bardzo dobrym zespołem, chociaż po odejściu Zahovića i Jardela z pewnościa brakuje w nim aż tak wielkich gwiazd. Jednak kadra pierwszego zespołu liczy trzydziestu równo grających piłkarzy. Może przed sezonem nie kupiono wielkich gwiazd, ale wszyscy w kadrze Porto to naprawdę dobrzy piłkarze. Poza tym jest jedna bardzo ważna rzecz, która cechuje portugalską ekipę. To charakter, wielki charakter, który porównałbym do dawnego charakteru Widzewa, zespołu o wielkim sercu do gry.

Reklama

- Porto nie gra typowej piłki południowej, jak Benfica czy Sporting. W jego wydaniu w grze widać taktykę i agresję, wielką konsekwencję w realizowaniu zadań taktycznych. Jednak podobnie gra także Wisła. Poza tym krakowianie w pierwszym meczu pokazali, że są w stanie strzelić bramkę rywalom, a już na pewno wypracowali kilka sytuacji bramkowych. Jednak przy mniej więcej czterdziestu tysiącach widzów na portugalskim stadionie wielkim faworytem rewanżu jest dla mnie Porto. Żywiołowo reagujący kibice do końca dopingować będą swój zespół.

- Wiślacy mogą mieć pewne kłopoty na ogromnym boisku - bardzo szerokim i długim zarazem. Tym bardziej, że teraz taktyka miejscowych będzie inna niż w meczu w Krakowie. Trener postawi na graczy przede wszystkim ofensywnych. Wisła z kolei bardzo dobrze gra zarówno z kontry, jak i w ataku pozycyjnym, więc mecz będzie bardzo ciekawy. Nie pokuszę się o podanie wyniku. I chociaż Porto jest moim stuprocentowym faworytem, to z pewnością z Wisłą, grającą tak dobrze jak ostatnio, będzie miało sporo problemów.

Dowiedz się więcej na temat: fc porto | problemy | Wisła | Porto

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje