Grad bramek w Ligue 1

Niesamowite mecze zobaczyli w niedzielę kibice Ligue 1. W dwóch pojedynkach padło aż 14 bramek. PSG przegrał z Racingiem Lens 3:4, a Nantes pokonał Strasbourg 4:3.

Piłkarze z Lens, dla których dwie bramki strzelił Aruna Dindane, w 70. minucie prowadzili już 4:1, ale paryżanom udało się jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki.

W 89. swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Pedro Pauleta, a w doliczonym czasie gry do siatki trafił Mario Yepes.

Ekipa ze Strabsurga była bardzo bliska pierwszego zwycięstwa w tym sezonie. Prowadziła 2:0, po dwóch bramkach zdobytych przez Mickaela Pagisa, jednak gospodarze uparcie odrabiali straty, a wygraną uratowali w drugiej minucie doliczonego czasu gry, kiedy piłkę do siatki skierował Frederic da Rocha. Goście od 83. minuty grali w dziesiątkę, gdy czerwona kartkę ujrzał obrońca Arthur Boka.

W ostatnim niedzielnym meczu Olympique Marsylia pokonał AS Monaco 2:1.