GKS poszukuje napastników

Nie ma wątpliwości, że sam Stanisław Wróbel i Moussa Yahaya to za mało by zawojować ligę. GKS Katowice poszukuje więc trzeciego napastnika mogącego uzupełnić siłę rażenia.

Oprócz trenującego z zespołem Marka Szemońskiego w rachubę wchodzą jeszcze Krzysztof Kłosiński, Ferdinand Chifon i tajemniczy Brazylijczycy.

Reklama

Kłosiński trenował już z GKS dwa tygodnie temu, ale mimo iż doszedł do porozumienia z Piotrem Dziurowiczem, postanowił z dnia na dzień wyjechać i poszukać szczęścia w Belgii. Tam zaproponowano mu testy medyczne, na co napastnik Dyskobolii nie przystał. Teraz wrócił do Polski i znów próbuje zakotwiczyć się przy Bukowej. Chętnie widziałby go tu także Jan Żurek, ale uzasadnione wątpliwości przed podpisaniem umowy ma Piotr Dziurowicz. - Zawodnik już u nas trenował i nagle postanowił wyjechać do Belgii. Mogę rozpocząć z nim rozmowy, ale oferta nie będzie już na pewno na tym samym poziomie co wówczas. Piłkarz stracił jeden z najważniejszych elementów przygotowań jakim był obóz w Bielsku - powiedział Dziurowicz.

Prezes katowickiego klubu nie ukrywa, że najchętniej widziałby w ataku Mousse Yahayę i Ferdinanda Chifona. W pewnym momencie wydawało się, że Kameruńczyk już jest o krok od przyjazdu na treningi, ale kłopoty z otrzymaniem polskiej wizy być może w ogóle uniemożliwią mu grę w naszym kraju.

Wśród kandydatów do gry w GKS wymienia się też dwóch Brazylijczyków, których na testy sprowadza Ryszard Szuster.

- Szczerze mówiąc nie wiem dokładnie co to za gracze. Dołączą do nas podczas węgierskiego obozu, zagrają sparing i trener zadecyduje czy będą wzmocnieniem naszej drużyny. Ryzyko nie jest dużo, bo ich przyjazd w całości pokrywa menedżer. My tylko musimy sfinansować ich pobyt w hotelu podczas zgrupowania - wyjaśnił Piotr Dziurowicz. O Brazylijczykach wiadomo tylko tyle, że jeden jest bocznym obrońcą a drugi napastnikiem.

Dowiedz się więcej na temat: napastnicy | wątpliwości | gks

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje