Gil zwalnia Antića

Kontrowersyjny prezydent Atletico Madryt Jesus Gil y Gil, który wrócił niedawno do władzy w klubie, podjął pierwszą decyzję po spadku słynnego hiszpańskiego klubu z Primera Division.

Oczywiście, zaczął od zwolnienia szkoleniowca piłkarzy, Serba Radomira Antića, ale nie do końca. Ogłosił wprawdzie to dzisiaj na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Reklama

W ślad za tym na pewno wyrzuceni zostaną z zespołu piłkarze, którzy według Gila w największym stopniu przyczynili się do spadku z hiszpańskiej ekstraklasy. Na razie nie padły wprawdzie żadne nazwiska, ale wszystko stanie się jasne w ciągu najbliższych kilku dni. - Przez własne błędy znaleźliśmy się w drugiej lidze. Nieoczekiwanie. Teraz jednak musimy zmierzyć się z tą sytuacją, przeanalizować błędy, które popełniliśmy - stwierdził syn prezydenta Gila, Miguel Angel Gil Marin.

Dodał, że już teraz szefowie klubu myślą o stworzeniu zespołu na tyle solidnego, że w przyszłym sezonie walczyć on będzie o powrót do grona najlepszych hiszpańskich ekip.

Część hiszpańskiej prasy doniosła o dymisji Antica, ale okazało się, że trener wraz z prezesem doszli jednak do porozumienia. W myśl umowy Antic pozostanie trenerem piłkarzy Atletico, jednak w przyszłym sezonie za swą pracę nie będzie otrzymywał zapłaty. Jeśli nie wprowadzi drużyny do pierwszej ligi, będzie pracował także za darmo w sezonie 2001/2002.

Dowiedz się więcej na temat: prezydent

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama