Giggs zdradził sekret piłkarskiej długowieczności

Walijski piłkarz Manchesteru United Ryan Giggs zdradził sekret swojej sportowej długowieczności. "Prowadzę nudne życie i to pomaga mi utrzymać formę" - powiedział. W niedzielę skończył 36 lat, a obecny sezon jest jego dwudziestym w zawodowym futbolu.

W sobotnim meczu z FC Portsmouth Giggs, według statystyk BBC, zdobył setnego gola w Premier League. Jest siedemnastym piłkarzem, który osiągnął tę granicę.

Reklama

"Nie wierzę, że on ma 36 lat. 26 to rozumiem. Więcej bym mu nie dał" - ocenił z uśmiechem klubowy kolega jubilata, Wayne Rooney.

Giggs w wywiadzie dla magazynu "News of The World" zdradził sekret sportowej długowieczności: "Pomaga mi w tym nudne życie, jakie prowadzę. Kiedyś zdarzało mi się opuścić trening, wyskoczyć z przyjaciółmi na zakupy czy do knajpy. Teraz to nie wchodzi w grę. Teraz wracam do domu, wyciągam nogi do góry i włączam telewizor bądź DVD. Nie marnuję sił na inne zajęcia niż bieganie po boisku".

Komplementów nie szczędził mu także menedżer Czerwonych Diabłów Alex Ferguson. "Happy birthday. 36 razy. Wszyscy zachwycają się nim, a zapominają, że ja mam 67 lat i ciągle pracuję. Ciekawe czy Ryan będzie grał w moim wieku. A tak poważnie, to sądzę, że jeszcze dwa lata pociągnie. To wyjątkowy piłkarz. Tacy już się nie rodzą" - podsumował sir Alex.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Życie | Giggs | sekret

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama