Giggs pognębił Liverpool, MC upokorzony!

Dwa gole Ryana Giggsa dały Manchesterowi United zwycięstwo nad Liverpoolem 2:1 w szlagierowym spotkaniu 12. kolejki angielskiej Premier League. Jedynego gola dla "The Reds" zdobył Harry Kewell. Liverpool doznał w ten sposób już piątej porażki w obecnym sezonie.

Anfield Road jest tej jesieni wyjątkowo gościnne dla zespołów z czołówki. Swoje spotkania wygrały tutaj Chelsea, Arsenal i teraz Manchester United. Wszystkie te mecze zespół Jerzego Dudka przegrał w stosunku 1:2.

Pierwsza połowa nie dostarczyła kibicom wielu emocji. Częściej przy piłce byli piłkarze Liverpoolu, ale nie potrafili jednak udokumentować tego zdobyciem gola.

Kwadrans po przerwie pierwsza groźniejsza akcja gości zakończyła się dla nich powodzeniem. Z narożnika pola karnego dośrodkował Ryan Giggs i piłka wpadła tuż przy słupku do siatki zaskoczonego Dudka. Dziesięć minut później Walijczyk otrzymał piłkę w polu karnym i mimo asysty obrońcy po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Kwadrans przed końcem kontaktowego gola dla "The Reds" zdobył Harry Kewell. Australijczyk wykorzystał efektowne podanie młodego Francuza Signamy-Pognolle'a i z kilku metrów pokonał dobrze dysponowanego w tym dniu Tima Howarda. Podopieczni Gerarda Houlliera dążyli do wyrównania, jednak nie udało im się strzelić drugiej bramki. W jednej sytuacji w sukurs gościom przyszedł arbiter spotkania, który nie podktował ewidentnego rzutu karnego po faulu Ferdinanda na Signama-Pognolle'u.

Sensacyjnej porażki na własnym boiska doznał pucharowy rywal Groclinu. Na City of Manchester Stadium podopieczni Kevina Keegana przegrali aż 0:3 z Leicester City. Do siatki gospodarzy trafiali kolejno Jordan Stewart, Paul Dickov oraz Marcus Bent. Dla popularnych "lisów" było to dopiero trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie.

W składzie MC zabrakło 40-letniego bramkarza Davida Seamana. Jego miejsce zajął aż 20 lat młodszy Duńczyk Kevin Stuhr-Ellegaard. Trener Kevin Keegan nie wystawił do gry również m.in. Claudio Reyny i Danny'ego Tiatto.

Manchester City zagrał w składzie: Stuhr-Ellegaard, Sun, Distin, Dunne, Berkovic, McManaman, Tarnat, Sibierski, Barton (61-Bosvelt), Anelka, Wanchope (61-Fowler). W tabeli Manchester City zajmuje szóste miejsce, z dorobkiem 18 punktów.

Nie zwalnia tempa Chelsea Londyn. Podopieczni Claudio Ranieriego rozgromili na Stamford Bridge Newcastle United 5:0. Gole dla "The Blues" zdobyli kolejno Glen Johnson, Hernan Crespo, Frank Lampard, Damien Duff oraz Eidur Gudjonhsen.

Zobacz wyniki 12. kolejki Premier League

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | united | Premier League | gole | Manchester | city | Harry Kewell | Giggs