"Fiołki" coraz bliżej Juve

W meczach 36. kolejki punkty pogubiły Juventus Turyn i Genoa FC. Zwycięstwa zaliczyły Palermo oraz Fiorentina.

W dobrych nastrojach mecz kończyli kibice oraz zawodnicy Fiorentiny, która wygrała z Sampdorią Genua po bramce Alberto Gilardino. Snajper już w pierwszej połowie po asyście Juana Vargasa skierował piłkę do bramki i umocnił swoją drużynę na czwartym miejscu w tabeli, dającym szansę gry w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Zawód spotkał za to fanów Genoa FC, która walczy z "Fiołkami" o czwartą lokatę w lidze. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego tylko zremisowali 2:2 z walczącym o utrzymanie Chievo Werona, tracąc ostatnią bramkę na kilka minut przed zakończeniem meczu i znacznie oddalając się od perspektywy występów w elitarnej Champions League.

Kompletu oczek nie udało się też zdobyć piłkarzom Juventusu Turyn, którzy na własnym boisku - przy pustych trybunach - zremisowali z Atalantą 2:2. "Bianconeri" już w 2. minucie stracili bramkę, jednak później udało im się wyjść na prowadzenie. Punkty odebrał im tuż przed przerwą Maximiliano Pellegrino.

Planowe zwycięstwo zaliczyli zawodnicy Palermo, którzy pokonali Lazio Rzym 2:0. Po sobotniej wygranej Udinese nad AC Milan (2:1) piłkarze z Sycylii musieli zdobyć trzy punkty, by nadal zajmować siódme miejsce w tabeli i zakwalifikować się do gry w Lidze Europejskiej. Ta sztuka im się udała i mogą z optymizmem wypatrywać zakończenia rozgrywek.

Fiorentina - Sampdoria 1:0 (1:0)

1:0 - Gilardino, 21. min

Żółte kartki: Raggi, Ferri, Sammarco (Sampdoria)

Genoa FC - Chievo 2:2 (0:1)

0:1 - Pinzi, 35. min

1:1 - Milito, 58. min (karny)

2:1 - Olivera, 71. min

2:2 - Pellissier, 85. min

Żółte kartki: Motta, Juric, Ferrari, Olivera (Genua) - Mandelli (Chievo)

2:0 - Migliaccio, 87. min

Żółte kartki: Kjaer (Palermo) - Kolarov, Radu, Zarate (Lazio)

Zobacz wszystkie wyniki i strzelców bramek w 36. kolejce Serie A

ASInfo/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kolejka | AC Fiorentina | zawodnicy | kartki | Genoa | Juventus | turyn | US Palermo