Finisze Milanu i Interu

Gol Alberto Gilardino w drugiej minucie doliczonego czasu gry dał ekipie AC Milan wyjazdowe zwycięstwo nad Udinese Calcio 1:0 w meczu 19. kolejki włoskiej Serie A. Rolę ratownika dla Interu w meczu z Parmą odegrał Zlatan Ibrahimović.

Jeszcze w 88. minucie Inter przegrywał 1:2, ale niezawodny Szwed i tym razem pokazał klasę. Najpierw pokonał bramkarza gości strzałem z rzutu karnego, a po dwóch minutach zapewnił trzy punkty swojej drużynie.

Punkty stracił niespodziewanie Juventus. "Bianconeri" tylko bezbramkowo zremisowali u siebie z Sampdorią.

Cenne trzy "oczka" zainkasowała natomiast AS Roma. "Giallorossi" po trafieniach Giuly'ego i de Rossiego wygrali u siebie z Catanią 2:0.

Wyniki meczów 19. kolejki:

niedziela:

Inter Mediolan - Parma 3:2 (1:1)
Bramki: Cambiasso (30.), Ibrahimović (88. karny, 90.) - Cigarini (40.), Gasbarroni (69.).

Udinese - AC Milan 0:1 (0:0)
Bramka: Alberto Gilardino (90+2)

Juventus - Sampdoria 0:0

AS Roma - Catania 2:0 (1:0)
Bramki: Ludovic Giuly (8), Daniele De Rossi (57-karny)

Livorno - Empoli 0:1 (0:0)
Bramka: Francesco Tavano (51-karny)

Napoli - Lazio 2:2 (1:2)
Bramki: Marek Hamsyk (5, 90+4) - Christian Ledesma (26), Goran Pandev (31)
Czerwone kartki: Manuele Blasi (90+1) - Guglielmo Stendardo (90+4)

Palermo - Siena 2:3 (1:2)
Bramki: Amauri (4), Fabrizio Miccoli (76-karny) - Tomas Locatelli (5), Massimo Maccarone (11), Simone Loria (78)

Reggina - Cagliari 2:0 (0:0)
Bramki: Franco Brienza (67), Francesco Cozza (80)

sobota:

Fiorentina - Torino 2:1 (1:0)
Bramki: Christian Vieri (45+2-karny), Adrian Mutu (76-karny) - Vince Grella (57)

Genoa - Atalanta Bergamo 2:1 (0:0)
Bramki: Marco Borriello (73), Luciano Figueroa (84) - Cristiano Doni (68-karny)

Zobacz TABELĘ włoskiej Serie A

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: kolejka | Udinese | milan | Serie A | AC Milan | inter | Zlatan Ibrahimović | bramki | karny