Film o Deynie w TVP

Został ustalony termin emisji filmu dokumentalnego "Deyna", realizowanego przez Eurekamedia dla TVP S.A. Film pojawi się na antenie 15 października o godz. 19.35 w Programie 2.

Ze względu na to, że jest to emisja pomiędzy dwoma meczami może się zdarzyć, że w przypadku przedłużającego się pierwszego meczu film nie zostanie wyemitowany. Wtedy kolejnym terminem ma być 1 listopada, godz. 13.20 - taką informację udzieliła Dorota Rozowska z firmy Eurekamedia.

Reklama

Film opowiada o najwybitniejszym polskim piłkarzu - Kazimierzu Deynie. Rozmowy z bliskimi osobami (rodziną, kolegami z boiska, trenerami) oraz kibicami młodego pokolenia, dla których Deyna jest legendą, są wzbogacone licznymi materiałami archiwalnymi.

Film pokazuje człowieka, którego sukcesy przeplatały się z porażkami - zarówno w sporcie, jak i życiu prywatnym. Rozmówcy mówią o Deynie jako bohaterze polskiej piłki, nie przemilczają jednak tematów drażliwych. Film dokumentalny "Deyna" odbiega od standardów przedstawiania znanych postaci. Nie jest tylko "pomnikiem" na cześć legendarnego piłkarza, ale przede wszystkim jest opowieścią o człowieku, którego życie składało się z tylu sukcesów, co i problemów.

Film wyreżyserowali Beata Dzianowicz i Jarosław Stypa na podstawie scenariusza Mileny Laur.

Dowiedz się więcej na temat: TVP | film | Kazimierz Deyna

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje