FIFA wzywa Brazylię do zmiany prawa

Brazylia, gospodarz mistrzostw świata w 2014 roku, ma problemy nie tylko z budową stadionów i lotnisk. Sekretarz generalny FIFA Jerome Valcke wezwał władze państwa do zmian w prawie, które umożliwią piłkarskiej centrali odpowiednie funkcjonowanie w kraju kawy.

- Mamy opóźnienie i nie powinniśmy już marnować kolejnych dni. Musimy teraz zacząć wspólnie pracować, albo nie zaczniemy nigdy - powiedział Valcke na spotkaniu z parlamentarzystami.

Reklama

Zmiany mają zabezpieczyć prawa handlowe oficjalnych sponsorów FIFA, a także dotyczą między innymi zasad sprzedaży alkoholu. Do wprowadzenia odpowiednich przepisów Brazylia zobowiązała się składając ofertę na organizację mistrzostw. Parlamentarzyści obawiają się jednak, że FIFA otrzyma zbyt dużo władzy.

- Naszym celem nie jest walka z FIFA, chcemy jej tylko pokazać, że nie może stać ponad brazylijską suwerennością - powiedział były reprezentacyjny napastnik, zasiadający w Izbie Deputowanych, Romario.

Brazylijczycy oczekują między innymi, że piłkarska centrala zgodzi się na wprowadzenie tańszych biletów na mecze dla studentów i osób, które ukończyły 60 lat. Valcke nie zajął wyraźnego stanowiska w tej sprawie, ale podkreślił, że jednym z priorytetów FIFA jest zapobieżenie procederowi odsprzedaży wejściówek na czarnym rynku i dlatego nie mogą one być zbyt tanie i trafiać w niewłaściwe ręce.

Dowiedz się więcej na temat: Jerome Valcke

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama