Ferguson zawieszony na pięć meczów za krytykę sędziego

Sir Alex Ferguson, menedżer Manchesteru United, został zawieszony na pięć meczów za swoje wypowiedzi odnośnie sędziego Martina Atkinsona. Kara zacznie obowiązywać od 22 marca.

Po meczu z Chelsea Londyn przegranym przez "Czerwone Diabły" 1-2 szkoleniowiec zespołu z Old Trafford nie zostawił suchej nitki na arbitrze tego spotkania.

Reklama

- Chcesz sprawiedliwego sędziego, a przynajmniej takiego oczekujesz, a my takiego nie mieliśmy - mówił zdenerwowany Szkot na Stamford Bridge.

- Muszę powiedzieć, że gdy zobaczyłem obsadę na to spotkanie, to się przestraszyłem. Bałem się najgorszego - stwierdził Ferguson, który największe pretensje do Atkinsona miał o niepokazanie czerwonej kartki obrońcy rywali Davidowi Luizowi.

The Football Association uznał, że krytyka poszła za daleko i ukarała menedżera Manchesteru United za niewłaściwe zachowanie "trzymeczowym zakazem i grzywną w wysokości 30 tys. funtów". "Poza tym komisja odwiesiła dwumeczową sankcję, która została nałożona jeszcze w październiku 2009 roku, również za niewłaściwe komentarze w mediach. Oznacza to, że Sir Alex Ferguson został ukarany pięciomeczowym zakazem prowadzenia drużyny, który obowiązuje od 22 marca".

Szkot ma 48 godzin, aby złożyć apelację. Jeśli nic nie wskóra to nie będzie mógł przy linii bocznej prowadzić drużyny w spotkaniach z West Ham United, Fulham Londyn, Manchesterem City (półfinał Pucharu Anglii), Evertonem Liverpool i Arsenalem Londyn. Pojedynek z "Kanonierami" może już jednak nie wchodzić w zakres kary, jeśli wcześniej odbędzie się zaległy mecz z Newcastle United, pierwotnie zaplanowany na 16 kwietnia (wtedy odbędzie się półfinał Pucharu Anglii) i dlatego przełożony na późniejszy, jeszcze nieokreślony termin.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Premier League

Zobacz zestaw par półfinałowych Pucharu Anglii

AFP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kara | united | alex ferguson | Sir Alex Ferguson

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje