FC Sevilla liderem, porażka Realu

FC Sevilla jest nowym liderem Primera Division. Zdobywcy Pucharu UEFA wykorzystali potknięcie FC Barcelona, pokonując na własnym stadionie Osasunę Pampeluna 2:0.

W tabeli ekipa z Sewilli wyprzedza o jeden punkt Barcelonę, która w sobotę zremisowała na wyjeździe z Deportivo La Coruna 1:1.

Na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan bohaterem nowych przodowników hiszpańskiej ekstraklasy był Frederic Kanoute.

Reprezentant Mali zdobył prowadzenie dla gospodarzy w 50. minucie (wykonał rzut karny po faulu na Renato), a tuż przed końcem regulaminowego czasu gry popisał się asystą, po której wynik na 2:0 dla FC Sevilla ustalił Adriano Correia.

W ostatnim meczu dziewiątej kolejki szansę na punktowe zrównanie się z Barceloną zmarnował madrycki Real. "Królewscy" przegrali u siebie z Celtą Vigo 1:2. Na gola dla gości w wykonaniu Nene (36. min) zdołał jeszcze odpowiedzieć Emerson, ale w 81. minucie drugą bramkę dla Celty strzelił Larena i tym razem na wyrównanie zabrakło już czasu.