Enzo Zidane zagra w hiszpańskiej młodzieżówce?

Hiszpania dopiero co zgarnęła mistrzostwo świata, a na Półwyspie Iberyjskim już myślą o tym, aby w kolejnych latach nie spuszczać z tonu i dalej zdobywać największe trofea. W ostatnich dniach media obiegła wieść, że trener kadry U-16 planuje w październiku wysłać powołanie do syna legendarnego reprezentanta Francji Zinedine'a Zidane'a - Enzo. Syn wielkiego "Zizou" uchodzi za jednego z najbardziej utalentowanych piłkarzy w swojej kategorii wiekowej na świecie.

Enzo Zidane, urodził się we Francji, ale ostatnie 9 lat życia spędził w Hiszpanii. Wraz z rodziną mieszka w Madrycie, gdzie jest wielką gwiazdą juniorów Realu. Trenerom młodzieżowych reprezentacji Hiszpanii bardzo zależy na tym, aby już teraz "załatwić" sobie na lata utalentowanego piłkarza. Eksperci jednogłośnie przepowiadają Enzo wielką przyszłość, a najwięksi optymiści widzą w nim nawet talent większy od ojca - mistrza świata (z 1998) i Europy (z 2000 roku).

Reklama

Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii, Vicente del Bosque, w środę powiedział, że nie widzi przeszkód, aby syn legendarnego Zinedine'a Zidane'a reprezentował barwy hiszpańskiej młodzieżówki. Tyle tylko, że "Zizou" senior jest legendą reprezentacji... Francji i niewykluczone, że chciałby, aby również jego syn występował w kadrze "Trójkolorowych".

- Na razie nie podjęliśmy jeszcze decyzji, co do tego, który kraj będzie reprezentował Enzo. Jego zdanie jest w całej sprawie najważniejsze i jeśli powie, że chce reprezentować Hiszpanię, to zaakceptuję jego wybór, choć będzie to dla mnie trudne - stwierdził ostatnio "Zizou". Jego syn, oprócz Francji, może bez przeszkód reprezentować także "La Roja", gdyż jego matka pochodzi właśnie z Hiszpanii.

- Jeśli jakikolwiek piłkarz zasługuje na powołanie, to czemu miałby nie dostać szansy? - pytał ostatnio dziennikarzy zagadnięty o Enzo selekcjoner mistrzów świata, del Bosque. - Nie wiem na razie nic o planach Ginesa Melendeza, trenera kadry U-16, dotyczących tego zawodnika. Słyszałem natomiast od trenerów juniorskich drużyn Realu, że to wielki talent.

Tymczasem Melendez nie pozostawia złudzeń, co do swoich zamiarów odnośnie młodego "Zizou". - Widzę Enzo w mojej kadrze, chciałbym dać mu szansę już w październiku, ale wcześniej zamierzam porozmawiać z jego ojcem. Wiem, że zarówno dla Enzo, jak i Zinedine'a jest to bardzo ważna decyzja. Wątpię, aby za kilka lat, gdy rozegra już trochę meczów dla Hiszpanii, Enzo zmieniał reprezentację - zapowiada szkoleniowiec kategorii wiekowych U-16 i U-17 "La Roja".

Nawet jednak jeśli teraz syn wielkiego "Zizou", noszący imię na cześć wielkiego idola swego ojca, Urugwajczyka Enzo Francescoliego, zdecydowałby się reprezentować Hiszpanię, przepisy FIFA umożliwiają późniejszą zmianę reprezentacji. Światowa federacja dopuszcza taką sytuację nawet wówczas, gdy piłkarz zdążył już zagrać dla reprezentacji młodzieżowej innego kraju.

Pamiętacie te genialne zwody "Zizou"? Tak gra jego syn!

Bartosz Barnaś

Czytaj inne artykuły Bartka i dyskutuj z nim na blogu!

Dowiedz się więcej na temat: kadry | zizou | Zinedine Zidane

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje