El. LM: Wisła zagra z Omonią Nikozja

Wisła Kraków rywalizować będzie z Omonią Nikozja w drugiej rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów. W meczu rewanżowym Omonia pokonała w Pawłodarze Irtysz 2:1.

Tydzień temu w pierwszym spotkaniu rozegranym w Nikozji niespodziewanie padł bezbramkowy remis. Faworyzowani gospodarze mieli przewagę, brakowało im jednak skuteczności, dobrze spisywał się również bramkarz Irtyszu.

W rozegranym we środę meczu rewanżowym Kazachowie w 20. minucie objęli prowadzenie po uderzeniu Agajewa. Wynik, mimo ataków gości długo nie ulegał zmianie. Dopiero w 60. minucie do wyrównania doprowadził Rauffman. Piłkarze Irtyszu z biegiem czasu coraz odważniej atakowali usiłując przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i zostali skontrowani. W 90. minucie wynik spotkania ustalił zdobywając zwycięską bramkę dla Omonii Georgiou.

Mecze drugiej rundy kwalifikacyjnej odbędą się 30 lipca (w Krakowie) i 6 sierpnia (w Nikozji). Natomiast już w najbliższy piątek w Nyonie odbędzie się losowanie, podczas którego Wisła pozna swojego ewentualnego rywala w trzeciej rundzie eliminacyjnej.

Wyniki:

Irtysz Pawłodar - Omonia Nikozja 1:2 (1:0)

Bramki - dla Irtyszu: Muslim Agajew (22), dla Omonii: Rainer Rauffmann (63), Nicolaos Georgiou (90). Widzów 12.000

Pierwszy mecz - 0:0. Awans - Omonia Nikozja.

Leotar Trebinje - CS Grevenmacher 2:0 (1:0)

Bramki: Dusan Kerkez - dwie (19, 83). Czerwona kartka: Ninoslav Milenkovic (31, Leotar). Widzów 3.000.

Pierwszy mecz - 0:0. Awans - Leotar Trebinje.

Skonto Ryga - Sliema Wanderers 3:1 (1:0)

Bramki: dla Skonto - Orestas Buitkus (15), Maris Verpakovskis (64), Igors Semjonovs (70); dla Sliemy - Joe Brincat (90). Widzów: 1500.

Pierwszy mecz: 2:0 dla Sliemy. Awans: Sliema Wanderers.

FBK Kowno - HB Toershavn 4:1 (3:1)

Bramki: dla FBK - Ricardas Beniusis - dwie (5, 77), Tomas Kancelskis (37), Martin Opic (41); dla HB - Rogvi Jakobsen (10). Czerwona kartka: Rogvi Jakobsen (79, HB Toershavn). Widzów: 1000.

Pierwszy mecz: 1:0 dla FBK. Awans: FBK Kowno.

HJK Helsinki - Glentoran Belfast 1:0 (0:0)

Bramka: Juho Makela (73). Czerwona kartka: Aarno Turpeinen (84, HJK Helsinki). Widzów: 4200.

Pierwszy mecz: 0:0. Awans: HJK Helsinki.

Flora Tallin - Szeriff Tiraspol 1:1 (0:0)

Bramki: dla Flory - Kristen Viikmae (88); dla Szeriffa -Andrij Nesteruk (81). Widzów: 2500.

Pierwszy mecz: 1:0 dla Szeriffa. Awans: Szeriff Tiraspol.

SK Tirana - Dinamo Tbilisi 3:0 (3:0, 1:0), 4:2 w karnych

Bramki: Suat Lici (13), Indrit Fortuzi (63), Mahir Halili (80). Widzów: 6000.

Pierwszy mecz: 3:0 dla Dinama. Awans: SK Tirana.

Bohemians Dublin - BATE Borysów 3:0 (2:0)

Bramki: Caffrey (37), Bryan (45), Crowe (58). Widzów: 5500.

Pierwszy mecz: 1:0 dla BATE. Awans: Bohemians Dublin.

Barry Town - Vardar Skopje 2:1 (1:0)

Bramki: dla Barry Town - Jarman (1), Moralee (63); dla Vardara - Oliveira (61).

Pierwszy mecz: 3:0 dla Vardara. Awans: Vardar Skopje.

KR Reykjavik - Pjunik Erewan 1:1 (0:0)

Bramki: dla Reykjaviku - Gunnlaugsson (77); dla Pjunika - Mkrtczjan (73).

Pierwszy mecz: 1:0 dla Pjunika. Awans: Pjunik Erewan.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: kartka | helsinki | czerwona kartka | czerwona | bramki | Nikozja | awans | mecz | Omonia Nikozja | Wisła