El. LM: Rywal Wisły wygrał mecz ligowy

Zespół Skonto Ryga, rywal Wisły Kraków w drugiej rundzie kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Mistrzów, wygrał niedzielne spotkanie łotewskiej ekstraklasy z FK Jurmala 2-0. Oba gole zdobył w drugiej połowie - w 48. i 72. minucie - Brazylijczyk Nathan Junior.

Skonto zajmuje czwarte miejsce w tabeli, ze stratą sześciu punktów do lidera FK Ventspils.

Pierwszy mecz drugiej rundy kwalifikacji LM z Wisłą odbędzie się w środę w Rydze (godz. 20.30 czasu warszawskiego). Rewanż zaplanowano na 19 lipca w Krakowie.

Skład Skonto: Germans Mains - Reners Rode, Vitalijs Smirnovs, Vitalijs Maksimenko, Denis Kacanovs - Juris Laizans, Igors Tarasovs, Armands Petersons (56-Rusłan Mingazow), Bally Smart (85-Fabinho) - Nathan Junior (80-Valerijs Sabala), Arturs Karasausks.