Ekstraklasa: Wygrane Legii i GKS-u

Legia Warszawa pokonała 1:0 na własnym stadionie finalistę Pucharu Polski zespół Wisły Płock, a GKS/Dospel wygrał w Zabrzu z Górnikiem 3:1 w spotkaniach kończących 25. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy.

W tabeli prowadzi Wisła Kraków, która o sześć punktów wyprzedza ekipę z Katowic oraz o siedem "oczek" Groclin, Odrę i Legię.

Na Łazienkowskiej gola na wagę trzech punktów dla mistrzów Polski zdobył w 24. minucie meczu strzałem z rzutu wolnego Tomasz Kiełbowicz.

Dla Wisły Płock była to pierwsza porażka pod wodzą Mirosława Jabłońskiego. Podopieczni Dragomira Okuki, po tym zwycięstwie zrównali się punktami, z Odrą Wodzisław i Groclinem Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski.

W Zabrzu dość niespodziewanie Górnik uległ GKS-owi/Dospelowi 1:3. W 36. minucie prowadzenie dla gości zdobył Marcin Bojarski. Gdy jednak tuż po przerwie Sikora wyrównał, a chwilę później czerwoną kartkę za ostry faul otrzymał Kowalczyk, wydawało się, że końcówka należeć powinna do zabrzan.

Stało się inaczej - w 71. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gości, a na bramkę zamienił go Bojarski, choć Lech był bliski skutecznej interwencji. Górnika dobił pięć minut przed końcem Sierka, ładnie lobując wychodzącego z bramki golkipera zabrzan.

Zobacz wyniki oraz opisy spotkań 25. kolejki ekstraklasy

Dowiedz się więcej na temat: wygraj | Płock | Zabrze | Legia Warszawa | wygrane | Ekstraklasa | gks