Ekstraklasa: Wisła i Legia bez problemów

Bezproblemowe zwycięstwa odniosły w 18. kolejce ekipy Wisły i Legii. "Biała Gwiazda" pokonała u siebie Zagłębie Lubin 4:1, a drużyny ze stolicy wygrała w Szczecinie z Pogonią 4:0.

W tabeli krakowianie wyprzedzają o 2 punkty GKS Katowice, który pokonał na własnym obiekcie Lecha 1:0. Trzy punkty do Wisły traci Odra, a cztery Legia.

Przy Reymonta wiślacy zrehabilitowali się za środowy niezbyt udany występ przeciwko Szczakowiance (remis 2:2). Mimo osłabienia brakiem Kuźby, Głowackiego i Baszczyńskiego do przerwy podopieczni Henryka Kasperczaka prowadzili 2:1 po golach Kosowskiego i Żurawskiego. Dla gości bramkę na 1:2 strzelił Manuszewski. Najlepszy strzelec naszej ekstraklasy (18 goli) po przerwie dołożył jedno trafienie, a wynik meczu na 4:1 ustalił powracający na boisko po długiej kontuzji Frankowski.

Żadnych problemów ze zwycięstwem w Szczecinie nie miała Legia. Zespół z Warszawy rozgromił "czerwoną latarnię" ligi Pogoń 4:0. Łupem bramkowym w ekipie gości podzielili się Svitlica, Majewski, Kucharski i Sokołowski.

Cenne trzy punkty zdobył Dospel Katowice, który na własnym boisku pokonał Lecha Poznań 1:0 i utrzymał pozycję wicelidera. Jedynego gola zdobył w 76. minucie Leonardo da Silva.

Trzecie kolejne zwycięstwo odniosła Odra Wodzisław. Podopieczni Ryszarda Wieczorka pokonali Szczakowiankę Jaworzno aż 4:0. Odra w pierwszych trzech meczach rundy wiosennej strzeliła aż 12 bramek, stając się najskuteczniejszą drużyną po przerwie zimowej. Aż pięć goli zdobył Jacek Ziarkowski, który przesunął się na czwarte miejsce w klasyfikacji strzelców (12 bramek). Ziarkowski w spotkaniu z Szczakowianką zapisał na swoim koncie dwie bramki, a do siatki rywali trafiali również Roman Madej i Wojciech Górski z rzutu karnego.

Również 9 punktów wiosną wywalczyła Polonia Warszawa, która pokazała, że potrafii wygrywać na własnym boisku i pokonała Widzew Łódź 1:0. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył piłkarz Widzewa. Po mocnym dośrodkowaniu w pole karne Jarosława Mazurkiewicza, piłkę do własnej bramki skierował Maciej Scherfchen. Pomocnik Widzewa nie będzie miło wspominał powrotu na Konwiktorską (jesienią grał w Polonii), gdyż trzy minuty przed końcem meczu otrzymał czerwoną kartkę.

Zobacz wyniki 18. kolejki piłkarskiej ekstraklasy.

Dowiedz się więcej na temat: Szczecin | Katowice | Odra | Ekstraklasa | Wisła | Legia Warszawa