Ekstraklasa: Remis w Wodzisławiu

Odra Wodzisław zremisowała na własnym boisku z Legią Warszawa 1:1 w spotkaniu zamykającym inauguracyjną kolejkę rundy jesiennej piłkarskiej ekstraklasy.

Prowadzenie dla gospodarzy zdobył w 12. minucie Marcin Nowacki, a wyrównał trzy minuty przed przerwą Tomasz Sokołowski.

Mecz w Wodzisławiu dostarczył wielu emocji i nie zawiódł licznie zgromadzonych na stadionie kibiców.

Wszystko zaczęło się doskonale dla Odry. Błąd Jóźwiaka, który nieudolnie podawał piłkę głową do bramkarza, wykorzystał Nowacki i w sytuacji sam na sam nie dał szans Borucowi.

Odra miała następne okazje (m.in. kolejnej sam na sam nie wykorzystał Nowacki) i była bliska "ustawienia" meczu na dobre, ale wraz z upływem czasu do głosu zaczął dochodzić zespół ze stolicy. Najpierw minimalnie obok słupka strzelił Surma, a w 42. minucie do bezpańskiej piłki na 17 m doszedł Sokołowski i świetnym strzałem z woleja nie dał szans golkiperowi Odry.

Druga połowa zaczęła się od ataków Legii, ale końcówka należała do Odry. Ostatnie osiem minut podopieczni Dariusza Kubickiego grali w "10". Prowadzący spotkanie Krzysztof Słupik pokazał czerwoną kartkę Saganowskiemu, który zbyt nerwowo, ale chyba "automatycznie", zareagował na faul Jankowskiego i trącił go nogą gdy obaj leżeli na boisku.

Wykluczenie natomiast bezsprzecznie należało się Jóźwiakowi, który chwilę później bez piłki łokciem uderzył Jankowskiego.

W samej końcówce Odra mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale dobrze interweniował Boruc (raz pomogła mu poprzeczka) i po raz pierwszy w historii meczów tych drużyn w Wodzisławiu padł remis.