Ekstraklasa: Popis Kuźby w Chorzowie

Marcin Kuźba strzelił trzy bramki, dzięki czemu Wisła Kraków pokonała w Chorzowie Ruch 3:0 w ostatnim meczu kolejki inaugurującej rundę wiosenną.

Spotkanie rozstrzygnęło się praktycznie w końcowych minutach pierwszej połowy. Wówczas to w ciągu zaledwie 40 sekund Marcin Kuźba dwukrotnie pokonał golkipera "niebieskich" Sebastiana Nowaka. Najpierw napastnik Wisły wykorzystał przytomne zachowanie w polu karnym Żurawskiego, a następnie po szybko wyprowadzonej kontrze i dośrodkowaniu Kamila Kosowskiego, strzałem z woleja po raz drugi umieścił piłkę w siatce gospodarzy.

Pierwszego hat-tricka rundy wiosennej Kuźba skompletował na dziesięć minut przed końcem spotkania, kiedy to pewnie wyegzekwował rzut karny podyktowany za zagranie ręką obrońcy Ruchu. Kuźba zdobył w ten sposób swojego 15. gola w tym sezonie i tym samym zrównał się w klasyfikacji strzelców z Niedzielanem oraz Żurawskim.

W pierwszym niedzielnym spotkaniu Zagłębie Lubin zremisowało na własnym boisku z Górnikiem Zabrze 1:1. Lubinianie nadal zajmują po tym meczu 15. lokatę w tabeli (14 pkt), tracąc jeden punkt do Widzewa i KSZO. W lepszej sytuacji jest Górnik, który umocnił się na szóstym miejscu (23 pkt).

Przewaga w tym spotkaniu należała do gospodarzy, którzy w 25. minucie objęli prowadzenie - po rzucie wolnym wykonywanym przez Brasilię piłkę głową do własnej bramki skierował Prasnal. Górnik jedyny strzał do przerwy oddał w 45. minucie i od razu zdobył gola - jego autorem był Kaczmarczyk.

Po przerwie Zagłębie nadal miało przewagę i 5 minut przed końcem stanęło przed wielką szansą na wygraną. Trzy punkty ekipie z Lubina mógł zapewnić Brasilia, ale jego strzał z rzutu karnego minimalnie minął słupek bramki Górnika.

Zobacz wyniki i opisy meczów inauguracyjnej kolejki rundy wiosennej

Dowiedz się więcej na temat: Wisła | kolejka | bramki | Ekstraklasa | Marcin Kuźba | Chorzów