Ekstraklasa: Polonia po raz pierwszy!

Pierwsze zwycięstwo w sezonie 2003/2004 piłkarskiej ekstraklasy odniosła warszawska Polonia, pokonując na własnym stadionie Odrę Wodzisław 1:0 w zaległym meczu z 7. kolejki.

Dzięki temu zwycięstwu "Czarne Koszule", które wciąż mają jedno zaległe spotkanie do rozegrania, przedłużyły - do trzech - serię meczów bez porażki i awansowały w tabeli na 12. pozycję.

Reklama

O zwycięstwie polonistów zdecydowała akcja z 38. minuty. Sędzia Antoni Fijarczyk podyktował wówczas jedenastkę po zagraniu ręką Radina Sablika, a Bartosz Tarachulski wykorzystał karnego, choć bardzo bliski obrony słabego strzału był Marcin Bęben. zdobywca gola ze szczęścia aż złapał się za głowę.

Odra, która wciąż pozostaje bez zwycięstwa na wyjeździe, miała optyczną przewagę i kilka sytuacji, ale świetnie w bramce gospodarzy spisywał się debiutujący Paweł Kieszek, który zastąpił odsuniętego od składu Roberta Gubca.

W meczu przy ulicy Konwiktorskiej w roli sędziego liniowego w naszej lidze zadebiutowała Katarzyna Nadolska. Pierwsza arbiter-kobieta w ekstraklasie spisała się dobrze, sygnalizując nawet sędziemu głównemu zagranie ręką, za które została podyktowana jedenastka dla Polonii.

Zobacz opis spotkania

Dowiedz się więcej na temat: Ekstraklasa | polonia

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje