Ekstraklasa piłkarska: Zwycięstwo Wisły w Wodzisławiu

Mauro Cantoro i Maciej Żurawski potwierdzili swoją świetną formę strzelecką, a krakowska Wisła wygrała w Wodzisławiu z Odrą 3:0 w meczu zamykającym 1. kolejkę rundy wiosennej w grupie mistrzowskiej.

Argentyńczyk z włoskim paszportem zdobył prowadzenie dla krakowian w 28. minucie, uprzedzając obrońcę i wślizgiem pakując piłkę do siatki. - Myślę, że decyzja już jest podjęta i na pewno zostanie w drużynie - powiedział po meczu Franciszek Smuda, zapytany czy Cantoro na stałe zadomowi się w Wiśle.

Jeszcze przed przerwą Maciej Żurawski po indywidualnej akcji pokonał Bębna. Najlepszy strzelec naszej ekstraklasy trafił do siatki jeszcze w 90. minucie i ma na swoim koncie już 13 goli.

Odra także miała sporo szans na zdobycie goli, ale gospodarze razili nieskutecznością, albo na przeszkodzie stawał dobrze dysponowany Trabalik.

Wisła dzięki tej wygranej zrównała się punktami z Legią i prowadzi w tabeli, dzięki lepszej różnicy bramek. Odra spadła na trzecie miejsce i traci do prowadzącej dwójki jedno "oczko".