Ekstraklasa piłkarska: Wygrana Wisły w Lubinie

Wisła Kraków wygrała w Lubinie z tamtejszym Zagłębiem 4:3 (1:0) w meczu rozpoczynającym 13. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy.

Prowadzenie dla mistrzów Polski uzyskał przed przerwą Mauro Cantoro, wykorzystując sytuację sam na sam. Po przerwie dwie bramki dołożył najskuteczniejszy strzelec ligi Maciej Żurawski. Dla Zagłębia bramki strzelili Dobi, Krzyżanowski i Lizak. Przy stanie 3:3 wynik meczu w 89. minucie ustalił Kamil Kosowski.

Strzelec pierwszej bramki dla krakowskiej drużyny debiutował w tym spotkaniu w naszej ekstraklasie. Roberto Mauro Cantoro jest Argentyńczykiem z włoskim paszportem. Urodził się 1 września 1976 na obrzeżach Buenos Aires. Do Wisły został wypożyczony z włoskiej Brescii. Karierę piłkarską rozpoczynał w argentyńskim Velez Sarfield.

W derbach Śląska GKS Katowice po bramce Tomasza Moskały pokonał Górnik Zabrze 1:0. Dzięki temu zwycięstwu przed ostatnią kolejką spotkań katowiczanie awansowali na czwarte miejsce w tabeli grupy A gwarantujące walkę o mistrzostwo kraju.

Zobacz wyniki i opisy meczów

Dowiedz się więcej na temat: wygraj | Mauro | bramki | wygrana | Ekstraklasa | Lubin | Wisła