Ekstraklasa piłkarska: Remis Legii, porażka Wisły

W 26. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Legia Warszawa zremisowała ze Śląskiem Wrocław 1:1. przegrywając do przerwy 0:1, po strzale Wasilewskiego w 36. minucie. Jeden punkt dla stołecznej jedenastki zapewnił Giuliano, na 15 minut przed końcem spotkania.

Mimo remisu Legia odrobiła jeden punkt do Wisły, która przegrała w Chorzowie z Ruchem 1:2. Krakowian pogrążył były wiślak Łukasz Surma, zdobywając zwycięską bramkę dla "Niebieskich" dwie minuty przed końcem meczu.

Pogoń Szczecin zrównała się punktami z Legią, dzięki zwycięstwu 2:1 nad Górnikiem Zabrze. Obie bramki dla portowej jedenastki strzelił Grzegorz Mielcarski. Sytuacja Górnika staje się beznadziejna, gdyż do czternastego w tabeli Śląska Wrocław traci już 5 punktów.

Kolejnej porażki na własnym boisku doznali piłkarze GKS Katowice. Podopieczni trenera Kaczmarka przegrali za Zagłębiem Lubin 0:2, po dwóch bramkach Zbigniewa Grzybowskiego.

Zobacz wyniki zakończonych spotkań

Dowiedz się więcej na temat: Wrocław | Legia Warszawa | porażka | remis | Ekstraklasa